Jak ważny jest czas podczas planowania ślubu?

Jak przygotować się do ślubu? Co zaplanować i o czym nie zapomnieć w swoim planie dnia? Sprawdź! :)

Jak przygotować się do ślubu?

To chyba jeden z najpiękniejszych dni, jakie zdarzy nam się przeżyć w swoim życiu! Przygotowanie się do niego jest kluczowe by ten dzień był jedyny w swoim, wyjątkowy i w 100% Wasz! Musicie zatroszczyć się o każdy szczegół, jest tego taki natłok, że można o czymś zapomnieć. Dlatego też przedstawię Wam kilka punktów, które powinny być kluczowe przy przygotowaniach do ślubu. 

Pamiętajcie, że to Wy jesteście najważniejsi w tym dniu. Organizujcie wszystko tak byście czuli się w swoim otoczeniu, jakie wykreujecie, jak najlepiej. Panna Młoda musi być idealna a Pan Młody zawsze uśmiechnięty! 🙂

Czas dla Ciebie podczas przygotowań ślubnych!

Każdy potrzebuje swojego czasu, nie zapominaj by zaplanować dużo czasu dla siebie. Jako Panna Młoda potrzebujesz go odrobinkę więcej niż każdy. Idealny makijaż, fryzura czy też ubieranie zabiera u Ciebie znacznie więcej czasu niż u Pana Młodego. Pamiętaj o tym by do planowanego czasu zawsze dodać te pół godzinki na spóźnialskich, zapominalskich i na wszystkie inne nieprzewidziane sytuacje. Wiele z Was planuje wszystko co do minuty. Jako fotograf mogę powiedzieć, że czasem te 15 minut ratuje nas od zbędnych nerwów, które mogą nam towarzyszyć podczas przygotowań. 

Wiele par młodych zaczyna planowania długo przed terminem ślubu. Zaczynając od sali, fotografa, zespołu, dekoratorki i dobieraniu dodatków do swojego ślubu. Pamiętajcie, żeby ten czas wykorzystać do maksimum. To nie tylko Wasz dzień ale również i Waszej rodziny. Nie znaczy to, że macie dostosować się do niej, wręcz przeciwnie to oni powinni być dla Was oparciem i pomocną dłonią w tym dniu. Najlepsze przyjaciółki i rodzina, która wszystko rozumie jest najlepszym sposobem by otoczyć się tymi, którzy nam pomogą w każdej sytuacji i będą reagować od razu! 

Ważny jest czas, który zaplanujecie dla siebie przed przygotowaniami. Pan Młody powinien się szybciej ogolić, by nie było podrażnień na jego twarzy podczas ceremonii. Panna Młoda powinna sprawdzić swoją listę czy wszystko co potrzebuje jest akurat pod ręką. Często widzę na karteczkach listy, które pomagają Parze Młodej nie zapomnieć o żadnym elemencie. Często są to proste zwroty, wręcz rozkazy: zabierz obrączki, fotograf 12:00, kamerzysta 12:30, samochód 14:00, nie zapomnij o perfumach, zabierz ze sobą dowód osobisty, zabierz dobry humor ze sobą, nie stresuj się. To jeden z lepszych pomysłów by o czymś nie zapomnieć. Jako fotograf ślubny, sam korzystam z takich list w momencie przygotowania się do zlecenia, od naładuj baterie po zabierz statywy do samochodu 😉 

Czas dla fotografa podczas przygotowań ślubnych

Trzeba pamiętać, że jako fotograf ślubny jestem tam dla Was. Nie wstydźcie się zapytać o jakieś zdjęcie, jeśli tylko czas nam na to pozwoli – zrobimy wszystko co trzeba by ten dzień był uwieczniony najlepiej jak tylko umiem. Często planuję mini sesję dla Panny Młodej gdzieś w okolicy domu, tam gdzie znasz to miejsce i możemy się „wepchnąć” czasowo z taką sesją. Zazwyczaj jest to ogród gdzie zrobimy kilka naturalnych i pięknych portretów lub kilka zdjęć z Twoimi przyjaciółkami, które akurat są by pomóc Ci się przygotować do ślubu. To jeden z tych wyjątkowych momentów gdzie nie skupiam się tylko na Was ale i również na otaczających Was osobach. Czym więcej się dzieje na przygotowaniach tym lepiej dla mnie. Więcej nieprzewidzianych i nieoczekiwanych kadrów jestem w stanie złapać! 

Fotografia ślubna Warszawa

Czas dla was podczas przygotowań ślubnych

Podczas tego ferworu przygotowań pamiętaj by zaplanować chwilę dla siebie. Już niedługo będziecie mężem i żoną. Często spotykam się z napiętym grafikiem, przyjeżdża Pan Młody, od razu błogosławieństwo i szybko do kościoła. Moim zdaniem to jeden z najważniejszych momentów, pierwsze spojrzenia i wzruszenia powinny być dłuższe niż nam się wydaje. Dajcie się sobą nacieszyć! Przecież niecodziennie widzisz swojego przyszłego męża, a Ty przyszły mężu swoją przyszłą żonę. Wpiszcie w swój plan dnia – MY! 15 minut na to by patrzeć na siebie, napawać się swoim wyglądem i po prostu być ze sobą. To wtedy powstają Wasze wspólne zdjęcia podczas przygotowań. Łapię to jak na siebie patrzycie, jak Wasze spojrzenia się spotykają i widzę w Waszych oczach pełnię miłości i skupienia. Ten ważny czas określany przeze mnie jako „Teraz Wy” musi być dobrze zaplanowany i trzeba pamiętać by nikt Wam w tym czasie nie przeszkadzał. Już i tak macie mnóstwo stresów a obecność przyszłej żony/męża po prostu uspokaja. Możecie się wesprzeć, odetchnąć i powiedzieć „to się dzieje naprawdę!”. Ten czas zapewne będzie dla Was potem tym najbardziej magicznym, to wtedy widzicie się pierwszy raz, dostrzegacie dodatki jakie macie na sobie, makijaż Panny Młodej itp. Nie zmarnujcie tej chwili! 🙂 Wykorzystajcie ją do maksimum!

Czas na brak planu podczas wesela ślubnego!

Zaczyna się! To ten czas, gdzie wyruszacie już na ceremonię. To tutaj już jest brak planowania Waszego czasu bo sam się zaplanował :)! Moment w którym nie macie już kontroli nad tym co się za chwilę wydarzy. Ceremonia minie Wam szybko, emocje, które będą Wam towarzyszyć będą duże. To w tym momencie jako fotograf ślubny łapię te wszystkie emocje, które aż wypływają z Was! Ceremonia to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych momentów. To od tego momentu jesteście już jednością ale i również tutaj nie macie wpływu na czas, plany. Możemy zaplanować niewiele ale nie można również przejmować się tym jeśli coś pójdzie nie tak, przecież nie mamy wpływu na pogodę i np. musimy przenieść życzenia na salę weselną. Nie mamy wpływu na to, gdzie staniemy i ile czasu będziemy jechać na salę weselną. Od tego momentu – NIECH SIĘ SAMO DZIEJE! Pamiętajcie jedynie o tym by się uśmiechać, cieszyć się chwilą i po prostu odpuścić. 

Podsumowanie

Podsumowując ten nieco przy długi wpis chciałbym zwrócić Wam uwagę, że to Wy jesteście najważniejsi i to Wy tworzycie ten wyjątkowy dzień. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki nie zapominajcie zaplanować czasu dla siebie, dla swoich bliskich. Niech rządzi Miłość ale i rozsądek. Zaplanujcie wszystko z małym zapasem czasu by się nie stresować, że coś nie idzie według Waszej myśli. Pamiętajcie by prawić sobie komplementy, uśmiechać się do siebie i zawsze ale to zawsze pamiętać o drugiej osobie tak by razem tworzyć ten dzień. Ty Panie Młody nie zostawiaj wszystkiego na głowie Panny Młodej, a Ty Pani Młoda bądź wyrozumiała i dawaj temu zestresowanemu przyszłemu mężowi jasne instrukcje co od niego wymagasz w danym momencie. 

Miłość rządzi!

Fotografia ślubna Warszawa